Çekmeceli Kalıp Rafı

Ana Sayfa Çekmeceli Kalıp Rafı

Çekmeceli Kalıp Rafı

Çekmeceli Kalıp Rafı Hakkında Merak Edilenler

Depolama hizmetlerinin yerine getirilmesi için depo raf sistemleri üretilmeye başlamıştır. Özellikle günümüzde gelişme gösteren lojistik sektörü tarafından sıklıkla kullanılan bu depo raf sistemleri, kullanıcıların isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Perakende ve toptan ürün hizmeti sunan işletmelerin neredeyse kullanması zorunlu olan bu depo raf sistemleri sayesinde firmalar ürünlerini kolaylıkla muhafaza edebilmektedir. Aynı zamanda stok ürünlerini olası durumlara karşı koruyan depo rafları, genel olarak çelikten yapılmaktadır. Bu da ürünlerin zarar görmesini engeller. Depo raf sistemleri sayesinde verimliliklerini en üst seviyelere taşıyan depo raf sistemi kullanıcıları bu sistemler sayesinde maliyetlerini azaltmaktadır. Maliyetlerinin azalmasında etkili olan depo raf sistemleri sayesinde küçük alanlarda fazla ürün istiflenebilmektedir. Bunun sebebi ise depo raf sistemlerinin minimum alanları maksimum ürün taşıma kapasitesine ulaştırmasıdır. Aynı zamanda depolama raf sistemleri sayesinde firmalar ve şirketler daha düzenli bir ortama sahip olabilmektedirler. Küçük işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen bu depo raf sistemleri, firmaların istekleri doğrultusunda ve taşınılan ürünün kapasitesine, ağırlığına ve cinsine göre farklı gruplarda ve çeşitlerde olabilmektedir.

Depo Raf Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle de farklı firmalar tarafından ürün istiflenmesi için kullanılan depo raf sistemlerinin çeşitli şekillerde olması bir zorunluluktur. Çünkü her firma aynı ürünü taşımamaktadır. Bu yüzden depo raf sistemlerinin ürünlerin cinsine, türüne, miktarına ve ağırlığına göre farklı kapasitelerde ve şekillerde üretilmektedir. Depo raf sistemleri hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, şirketler ya da firmalar ise bu raf sistemlerinden kendilerine en uygun olanı seçmelidirler. Peki bu depo raf sistemleri nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

  • Palet Rafları: Ağır sanayi ürünleri ve yedek parça gibi büyük tonajlı ürünlerin taşınması için özel olarak üretilen depo raf sistemidir.
  • Koli ve Kutu Elleçleme Rafları: Farklı farklı şekillerde ve formatlarda olan ürünlerin kategorize edilerek koliler ve kutular yardımıyla istiflenmesinde kullanılan bir raf sistemidir.
  • Çekmeceli Raflar: Kalıp rafları olarak da bilinen bu depo raf sistemleri, ağır sanayi ve otomotiv sektörlerinde kullanılan ağır tonajlı ürünlerin istiflenmesinde kullanılır.
  • Konsol Kollu Raflar: Tek parça ve uzun ebatlara sahip olan boru, kereste ve hammadde gibi ürünlerin istiflenmesi için kullanılır. Tek parça olan bu malzemeler için depo raf sistemleri sayesinde uygun depolama hizmeti sunulmaktadır.
  • Sırt Sırta Raf: Küçük alanların daha fazla kapasite de ürün taşıması için özel olarak üretilmiştir.
  • Kayar Raf: Ağır tonajlı ve büyük ebatlardaki ürünlerin taşınmasında kolaylık sağlanması için tekerlekli yapıya sahip olan depo raf sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çekmeceli Kalıp Rafı Nedir?

Ağır sanayi ve otomotiv sektörünün, ağır tonajlı ürünlerinin taşınmasında kullanılması neredeyse mecburi olan bir depolama raf sistemi olarak adlandırılan çekmeceli kalıp rafları, işletmelerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Çekmeceli kalıp rafları sayesinde ağır tonajlı ürünler kolay bir şekilde istiflenebilmekte ve taşınabilmektedir.