Açılımlı Çekmeceli Kalıp Rafı

Ana Sayfa %65 Açılımlı Çekmeceli Kalıp Rafı

%65 Açılımlı Çekmeceli Kalıp Rafı

%65 Açılımlı Çekmeceli Kalıp Rafı Hakkında Merak Edilenler
Depolama raf sistemleri, depolama hizmetlerinde kullanılmak için özel olarak üretilen raflardır. Günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan lojistik sektörleri tarafından sıklıkla kullanılan bu raf sistemleri, işletmelerin ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamaktadır. Özellikle de parakende ve toptan ürün sunan işletmelerin ve firmaların depolama raf sistemlerini kullanması günümüzde neredeyse mecburi bir hale gelmiştir. Bu depo raf sistemleri sayesinde ürünlerini kolaylıkla muhafaza edebilen işletmeler, ürünlerinin zarar görmesini de engellemektedir. Çünkü dışarıdan gelecek olan zararlara karşı üretilen bu raf sistemleri sayesinde ürünler zarar görmemektedir. Bunun sebebi ise depolama raf sistemlerinin çelikten yapılmasıdır. Bu bağlamda ise ürünlerin zarar görmesi neredeyse imkansıza yakındır. Depo raf sistemlerinin tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de firmaların ya da şirketlerin maliyetlerini azaltıyor olmasıdır. Mevcut alanı küçük olan yerlerde bile yüksek verimlilik sağlayan depo raf sistemleri, minimum alandan maksimum fayda sağladığı için işletmelerin maliyetleri azalmaktadır. Bu sayede depolama raf sistemleri sayesinde küçük alanlarda bile fazla ürün istiflenebilmektedir. Depo raf sistemlerinin bir diğer avantajı ise şirketlerin ya da firmaların daha düzenli bir şekilde depolama hizmeti yapmasına olanak sağlamasıdır. Büyük işletmeler tarafından da sıklıkla tercih edilse de en çok küçük işletmeler tarafından tercih edilir ve bu raf sistemleri farklılıklar gösterebilmektedir. Ürünün kapasitesine, büyüklüğüne, miktarına ve cinsine göre depo raf sistemlerinin yanında tamamen kullanıcıların istekleri yönünde özel olarak tasarlanan depo raf sistemleri de bulunmaktadır. Bu raf sistemlerinin arasında sıklıkla tercih edilmekte olan kalıp rafları ise çekmeceli ve çekmecesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Çekmeceli raf sistemlerinin ise %100 açılımlı çekmeceli kalıp rafı ve %60 açılımlı çekmeceli kalıp rafı çeşitleri bulunmaktadır.
Çekmeceli Kalıp Rafları Nelerdir?
Ağır sanayi ve otomotiv sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan çekmeceli kalıp rafları, ağır tonajlı ürünlerin taşınması için özel olarak üretilen raf sistemlerindendir. Ağır tonajlı ürünlerin bir yerden bir yere taşınması ve depolanması için ise çekmeceli raf sistemlerini kullanmak işletmeler için neredeyse mecburidir. Çekmeceli kalıp rafları, “mecburi kalıp rafları” olarak da bilinmektedir. İşletmelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan çekmeceli kalıp rafları ise iki şekildedir. Bu farklı çekmeceli kalıp rafları ise “ %60 açılımlı çekmeceli kalıp sistemleri” ve “%100 açılımlı kalıp sistemleri” olarak karşımıza çıkmaktadır.
Depo Raf Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?
Depo raf sistemleri ise sadece çekmeceli kalıp rafları ile sınırlı kalmamaktadır, farklı farklı şekillerde yapılabilmektedir. Özellikle farklı firmaların, ürün istiflemesi için farklı depo raf sistemlerine ihtiyacı vardır. Firmalar tarafından taşınılan ürünlerinde özellikleri değiştiği için depo raf sistemleri de tamamen, ürünler baz alınarak üretilmektedir. Bu yüzden firmaların depolama hizmetleri arasından ürünleri için en uygun depolama seçeneğini seçmelidirler. Bunu ise kısa bir araştırma sonrasında yapabilirler.