Takım Arabaları

Ana Sayfa Takım Arabaları

Takım Arabaları

Takım Arabaları Hakkında Merak Edilenler

Otomotiv sektörünün vazgeçilmezlerinden olan takım arabaları, fabrikaların bakım ve onarım servislerinde kullanılmaktadır. Sıkça kullanılan el aletlerine pratik bir şekilde ulaşılmasını sağlayan takım arabaları aynı zamanda el aletlerinin kaybolmasını da engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Oldukça kullanışlı olan takım arabaları, çekmeceli, raflı veya daha farklı şekillerde olabilmektedir. Yüksek emniyetli ve sağlam çekmecelerden oluşan bu takım arabaları, ortalama olarak 50 kg taşıma özelliğine sahiptir. Çelik sac konstrüksiyonundan üretilen bu sacları ise kullanıcılar istenilen ebat ve özelliklerde satın alabilmektedirler. Genellikle 3 çekmece ve 5 çekmece şeklinde olan takım arabaları, daha fazla çekmece sayısına da sahip olabilmektedir. Özellikle de takım ve özel aletlerinin atölye içerisinde hareket ettirilmesi için tekerleklere sahip olan takım arabaları, 60 tane el aletini depolayabilir. Takım arabalarının hareket etmelerini sağlayan tekerlekler ise oldukça sessiz bir şekilde hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda bu tekerlerden bir tanesi fren mekanizmasına sahiptir. Peki takım arabaları hakkında merak edilenler nelerdir, ne işe yarar, kaç çeşidi vardır? Bu gibi soruların cevaplarına hep birlikte bakalım.

Takım Arabaları Nedir, Ne İşe Yarar?

Takım arabaları ortalama olarak 60 tane el aletinin taşınmasında ve bakım onarım servislerinde kullanılır. Otomotiv sektörünün vazgeçilmezi olan bu takım arabaları birçok sektör ve iş yerinin de tercihleri arasındadır. Özellikle iş yerleri içerisinde hareket ettirilmesi gereken el aletlerinin taşınmasında kullanılan takım arabaları, iş yerleri arasında gerçekleşecek olan transfer işlemlerinde de kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. 50 kg taşıma özelliğine sahip olan bu takım arabaları, yüksek emniyetli ve sağlam çekmecelerden oluşmaktadır. Belirli kalıplarda üretilen bu takım arabaları 3 ve 5 çekmeceden üretilmektedir. Fakat özel olarak üretimi olan bu takım arabalarını kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda daha fazla çekmeceli ya da çekmecesiz şeklinde ürettirebilirler. Havacılık sektörünün de vazgeçilmezi olan bu takım arabaları için ise 5,6 ve çekmeceli takım arabaları kullanılmaktadır. Aynı zamanda bulundurduğu tekerlek aparatıyla kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Tüm bunların yanında takım arabaları farklı şekillerde de olabilmektedir. Bu takım arabaları ise 2 adet panodan oluşmaktadır. Bu panoların bir tanesi sağ da bir tanesi de solda yer almaktadır. İki katlı rafa sahip olan bu takım arabaları ise daha fazla ürünü depolama ve taşıma sunmaktadır. 120 kg ve 100 adet el aletini kolaylıkla taşıyan bu takım arabaları, fren makenizmalı ve rulmanlı tekerleklere sahiptir. Bu durumda takım arabasının rahatlıkla hareket etmesini sağlar. Uzun ömürlü olan bu takım arabası, lastik kaplı tekerlek yapısına sahip olduğu sessizce hareket etmektedir.

Takım Arabası Fiyatları Ne Kadardır?

Birçok firma tarafından kullanılan takım arabaları kullanıcılarına birçok avantajı sağladığı için tercih edilmektedir. Takım arabalarının fiyatlarını ise tamamen markalar ve özellikler belirlemektedir.