Malzeme Dolapları

Ana Sayfa Soyunma ve Klasör Dolapları

Malzeme Dolapları

Soyunma Ve Klasör Dolabı Hakkında Merak Edilenler

Endüstriyel ofis ekipmanlarından olan soyunma dolapların yapımında genel olarak tercih edilmektedir. Fabrikalardaki ve iş yerlerindeki personellerin kullanması için üretilen soyunma dolapları, personellerin elbise asması ve kişisel eşyalarını güvenli bir şekilde muhafaza etmesi için kullanılmaktadır. Soyunma dolaplarını ise sadece fabrika ve işyerlerinin kullanımında diye sınırlandırmak yanlış olacaktır. Okullarda, eğitim kurumlarında, üretim tesislerinde, otomotiv sektöründe, spor salonlarında, devlet dairelerinde, özel sektörde ve imalathane gibi hemen hemen her firmada kullanılan bu soyunma dolapları için ise insanın olduğu her yerde kullanılmaktadır, demek yanlış olmaz. Özellikle de işçilerin olduğu çoğu firmada ve iş yerinde soyunma dolaplarının kullanılması zorunludur.
Klasör dolapları da yine iş yerlerinde ve fabrikalarda kullanılan klasörlerin saklanması için üretilen bir dolap türüdür. Özlük dosyalarının, klasörlerin, belgelerin ve önemli evrakların saklanması ve düzenli olarak bir arada tutulması için kullanılan bu klasör dolapları, genellikle 4 çekmeceli, 3 çekmeceli ve 2 çekmeceli gibi modellerden oluşmaktadır. Kilit sistemi bulunan klasör dolapları da çelik malzemeden yapılmaktadır. Birçok iş yerinde yine bulunması zorunlu olan bu klasör çekmeceleri, kartoteks dolabı, askılı dosya dolabı ve özlük dolabı gibi isimlerle de tanımlanmaktadır.
Peki ortak noktalara sahip olan firmalar, işyerleri gibi sektörlerde kullanması neredeyse zorunlu olan soyunma ve klasör dolabı hakkında merak edilenler nelerdir? Soyunma ve klasör dolapları ne için kullanılmaktadır? Gelin hep birlikte bakalım.

Klasör Dolabı Nedir, Ne İşe Yarar?

Şirketlerin ve firmaların arşiv ve günlük işlerini bir araya toplayarak klasörler şeklinde bir dolapta tutması için gerekli olan klasör dolapları, belgelerin daha arşivli ve düzenli bir şekilde durmasını sağlar. Aranılan bir belgenin hemen bulunabilmesi için hemen hemen her şirketin sahip olması gereken bu klasör dolabı genellikle sağlam bir yapıya sahip olan çelikten yapılmaktadır. Klasör dolabının en önemli özelliklerinden bir tanesi çelikten yapıldığı için bu dolapların dayanıklı olmasıdır. Çizilme yapmaması ve darbelere karşı dayanıklı olması gibi sebeplerden kaynaklı olarak tercih edilen klasör dolapları firmalara aynı zamanda düzenli bir arşiv oluşturma imkanı da sağlar. Klasör dolaplarının yapımında kullanılan çelik ise ince ve kalın olabilmektedir. Bu da tamamen içerisine konulacak olan dosyanın durumuna göre firmaların tercih etmesi gereken bir konudur.

Soyunma Dolabı Nedir, Ne İşe Yarar?

Fabrika, ofis, okul, dershane, askeriye, yurt, şantiye, imalathane ve spor salonu gibi birçok farklı sektörde ve iş yerinde kullanılan soyunma dolapları, ofis malzemeleri arasında yerini almaktadır. Özellikle çelikten yapılan bu soyunma dolapları, kişilerin özel eşyalarını ve kıyafetlerini güvenli bir şekilde saklamalarına yardımcı olmaktadır. Soyunma dolapları hemen hemen her iş yerinde tercih edilse de özellikle de çok fazla çalışana sahip olan iş yerlerinin bu soyunma dolaplarını kullanmaları gerekmektedir.