Arşiv Kompakt Sistem

Ana Sayfa Arşiv Kompakt Sistem

Arşiv Kompakt Sistem

Arşiv Kompakt Sistem Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde her işletmenin birçok evrağı bulunmaktadır ve bu evraklar işletmeler için önem taşımaktadır. Bu evrakların ise işletmeler tarafından arşivlenmesi gerekmektedir ki kaybolma ya da zarar görme riskleriyle karşı karşıya kalmasınlar. Önemli belge niteliğindeki bu evrakları ise işletmeler bankalar, devlet daireleri ve postaneler gibi birçok yerde saklayabilmektedir. Fakat evraklarına kolay ulaşmak isteyen ve iş verimliliğini arttırmak isteyen işletmelerin, bu evraklar için arşivleme dolaplarına ihtiyaçları vardır. Arşivleme dolapları ise kullanıcılarına hem zamandan tasarruf etmesi hem de enerjiden tasarruf etmeleri için gerekli ortamı hazırlar. İhtiyaca göre özel üretim imkanı sunan arşiv kompakt sistemleri, birçok farklı şekilde olabilmektedir. Raylı sistemle çekmece gözleri olan kapaklı ya da kapaksız olarak modelleri ulunan arşiv kompakt sistemler, kişilerin kullanım alanlarına ve ihtiyaçlarına göre istenilen ölçü ve boyutlarda özel olarak da üretilebilmektedir. Dayanıklı bir malzemeden üretilen arşiv kompakt sistemler, üzerinde bulundurduğu kilit sistemleri sayesinde evrakların ve belgelerin güvenli bir şekilde saklanmasına da olanak sağlıyor.

Arşiv Kompakt Sistem Nedir?

İşletmeler için önemli olan evrakların, arşivlenmesi gerektiğini belirtmiştik. Arşiv kompakt sistemleri ise işletmelerin arşivleme işleminde kullanılacak olan bir arşivleme sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistem sayesinde arşivleme yapılacak olan çağdaş bir görünüm kazanır. Aynı zamanda bu sistem üzerinde bulunan volanlar sayesinde enerji tasarrufu sağlanır. Bu enerji ise arşiv kompakt sistemlerinin üzerindeki volanların çevrilerek, ray üzerinde kolayca hareket etmesi sayesinde gerçekleşir. Çeşitli depolama işlemleri için de kullanılan arşiv kompakt sistemleri, çift taraflı arşiv dolabı olarak 120 klasör taşıma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda 800 kg’lara kadar ağırlık taşıma kapasitesi olan bu arşiv kompakt sistem, kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak üretiliyor. Akıllı arşivleme sistemi olarak da kabul edilen arşiv kompakt sistemler, ihtiyaca göre özel olarak üretiliyor. Tekli, üçlü, dörtlü ve beşli dolap gruplarından oluşan sistem, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda seçiliyor. Arşiv kompakt sistemleri, sadece evrakların arşivlenmesi için kullanılan bir sistem değildir. Bu sistem sayesinde hemen hemen her sektördeki ürünler arşivlenebilmektedir.

Arşiv Kompakt Sistem Hakkında Merak Edilenler?

Özellikle resmi evrakların depolanması ve saklanması için üretilen arşiv kompakt sistem, önemli bu belgeler için gerekli olan güvenliği sağlamaktadır. Fakat arşivlenecek olan evraklar ve belgeler konusunda yine de dikkatli olunması gereklidir. Belgelerin arşivlenmesine imkan sunan bu sistem aynı zamanda istenilen belgenin istenilen zamanda bulunmasına da olanak sağlamaktadır. Fakat burada iş yerlerinin arşivleme yaparken düzenli olması da önemli bir etkendir. Bu kolaylığın sağlanması ise raylı bir sisteme sahip olan arşiv kompakt sistemlerin, üzerine yerleştirilen kodlamalar. Bu kodlamalar sayesinde ulaşılmak istenen belgeye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. Şirketler tarafından çok fazla yer kaplayabilecek olan bu evraklar ve belgeler yine bu kompakt sistem sayesinde daha az bir alanı kaplamaktadır.